14 grudnia 2017 zaproszeni przez Fraikin goście spotkali się na Śniadaniu Biznesowym w hotelu Intercontinental.  Podczas spotkania, we współpracy z cenioną ekspertką w dziedzinie podatków Martą Szafarowską,  postanowiliśmy przedstawić i omówić najważniejsze elementy zmian w prawie podatkowym.

19 września 2017 roku rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług dotyczący mechanizmu podzielonej płatności VAT, tzw. split payment. Wobec tego, na fakturach VAT pojawią się dwa konta, jedno do płatności kwoty VAT, drugie natomiast do uiszczenia kwoty netto. Projekt ten wzbudził wiele wątpliwości wśród podatników. Nasza ekspertka w specjalnie przygotowanej prezentacji dokładnie objaśniła zmiany w ustawie, które wchodzą w życie wraz z 2018 rokiem. Taki obrót sprawy powoduje, że wynajem długoterminowy, który do tej pory był usługą pozabilansową, trafi do sprawozdania z sytuacji finansowej.  Nieformalna atmosfera sprzyjała rozstrzyganiu najważniejszych kwestii należności podatkowych.

Druga część spotkania dotyczyła zmian związanych z podatkiem dochodowym CIT. Zgromadzeni goście dowiedzieli się więcej na temat podatków od obiektów handlowych, zysków kapitałowych a także mieli możliwość zapoznać się z nowymi zasadami tzw. niedostatecznej kapitalizacji.

Ufamy, że podczas kolejnego, dwunastego już spotkania z serii Fraikin Business Breakfest zorganizowanego tym razem we współpracy z firmą Gekko Taxens, zaproszeni goście otrzymali solidny zastrzyk podatkowej wiedzy.

Z prawej strony przedstawiamy zdjęcia z wydarzenia.