Grupa FRAIKIN, europejski lider wynajmu długoterminowego pojazdów użytkowych i przemysłowych, ogłosił w dniu dzisiejszym finalizację przejęcia spółki holdingowej FTI przez konsorcjum Alcentra i Värde Partners.

Wczoraj odbyło się pierwsze zebranie nowego zarządu. Pierre-Louis Colin – prezes zarządu Grupy – podsumował sytuację następująco:

„Dzięki umowie z nowymi właścicielami FRAIKIN wchodzi w nową erę. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę kontynuować działania, których realizacji podjęliśmy się już wiele lat temu. Na dzień dzisiejszy mamy wszelkie narzędzia, by przeć naprzód, by stworzyć ambitny i długofalowy projekt strategii rozwoju, w którego opracowanie realizację zostaną zaangażowane wszystkie zasoby firmy.”

W 2017 roku Grupa FRAIKIN, już trzeci rok z rzędu, osiągnęła wzrost obrotów w porównaniu z rokiem poprzednim, dzięki wytężonej pracy jej oddziałów zlokalizowanych na rynkach, na których jest już dobrze zakorzeniona (głównie we Francji, w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce), jak również na nowo zdobytych rynkach (we Włoszech, w Niemczech oraz w Arabii Saudyjskiej). Na fali organicznego wzrostu Grupa FRAIKIN otworzyła niedawno, tj. 18 kwietnia, nową filię w Dubaju.

To właśnie na tych solidnie zbudowanych fundamentach firma zamierza wdrażać strategiczny plan przekształcenia i rozwoju. Nie zapomina ona jednak o swojej pierwotnej misji: by oferować swoim klientom najlepsze usługi i rozwiązania inwestycyjne w zakresie wynajmu pojazdów użytkowych i przemysłowych, stawiając na jakość i elastyczność, które pozwolą im skoncentrować się na własnym biznesie.

Grupa FRAIKIN uchyliła również rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o nową, odświeżoną i dynamiczną, tożsamość wizualną. Ma ona odzwierciedlać nowe, bardziej globalne podejście firmy oraz ukierunkowanie na międzynarodowe rynki. Nowy wizerunek marki opiera się na czterech podstawowych wartościach Grupy FRAIKIN: rzetelności, odpowiedzialności, przebojowości i profesjonalizmie.