Kiedy pomyślimy – chłodnie, w naszej wyobraźni maluje się słoneczne lato i zimne parujące od ciepła lody. Tak pomyśli większość z nas, należy jednak pamiętać jednak, że pojazdy wyposażone w agregaty chłodnicze spełniają równie ważną rolę w transporcie zimą jak i latem.

Pojazdy z agregatami wykorzystywane są także w okresie zimowym, po to aby zapewnić świeżość i jak najwyższą jakość produktów. Rzeczywiste warunki i korzystanie z niskich temperatur nie jest, jak mogłoby się wydawać, najlepszym rozwiązaniem dla przewozu artykułów spożywczych bądź leków. Zbytnie zmrożenie niektórych towarów powoduje utracenie najbardziej pożądanych właściwości mineralnych. Dzięki regulacji poziomu temperatury w pojeździe jesteśmy w stanie zachować optymalnie warunki do przewozu tego typu produktów. Oprócz chłodzenia i utrzymywania idealnych warunków, ze względu na swoją podwójną funkcję, pojazdy chłodnie wykorzystywane są do przewozu produktów, które zimą wymagają wyższych a nawet pokojowych temperatur. Ten przykład doskonale ukazuje podwójne zastosowanie agregatu chłodniczego w transporcie.

Fraikin w swojej ofercie posiada pojazdy z agregatami, które posiadają obie te funkcje. Dostępne są one w 12 lokalizacjach na terenie całego kraju. Dostawa nowych pojazdów do floty wynajmu krótko i średnioterminowego miała miejsce na początku czerwca. Do floty Fraikin trafiło 131 nowych pojazdów, z których 63 wyposażone są w agregaty. Wynajem krótko i średnioterminowy skierowane są do firm, które potrzebują uzupełnić swoją flotę o dodatkowe pojazdy, między innymi w sezonie, który dla każdej branży przypada indywidualnie. Na portfolio Fraikin składają się m.in. małe furgony, furgony z agregatami, podwozia 3,5t z zabudowami kontenerowymi oraz firankami, a także chłodnie z agregatami. Dla firm transportowych, które potrzebują większego gabarytu, dostępne są pojazdy ciężarowe z zabudowami kontenerowymi lub chłodniczymi oraz ciągniki siodłowe z naczepami, dobrze znanych i sprawdzonych dostawców.

Rezerwacji pojazdów chłodni oraz każdego innego typu można dokonać na stronie internetowej https://www.fraikin.pl