Wynajem pojazdów w każdym terminie, to alternatywa dla standardowego leasingu operacyjnego. Wyraźną przewagą Wynajmu Średnioterminowego (eng. Mid-term rent), jest fakt że pojazdy na podstawie takiego kontraktu można użytkować już od jednego miesiąca do roku, jednocześnie unikając długoterminowych zobowiązań finansowych.

Mid-Term daje możliwość każdemu przedsiębiorcy realizować zamówienia od wielu kontrahentów, a jednocześnie nie wymusza na nim długoterminowych zobowiązań. Problem zawierania wielu osobnych i skomplikowanych umów na finansowanie, serwis, zarządzanie i ubezpieczenie potrafi rozwiązać jeden kontrakt na wynajem pojazdu.

Wynajem Średnioterminowy skierowany jest do przedsiębiorców, którzy potrzebują jedynie uzupełnić swoją flotę o dodatkowe pojazdy, między innymi w okresie sezonu. Większość firm oferujących taką usługę posiada odpowiednio skonfigurowane pojazdy, które dostępne są w wielu lokalizacjach. Uważna obserwacja sytuacji w transporcie pozwala na staranne skomponowanie floty pod wynajem. Pojazdy, które my wynajmujemy najczęściej to m.in. małe furgony, furgony z agregatami, podwozia 3,5t z zabudowami kontenerowymi oraz firankami, a także chłodnie z agregatami. Dla firm transportowych, które potrzebują większego gabarytu, dysponujemy pojazdami ciężarowymi z zabudowami kontenerowymi lub chłodniczymi oraz ciągnikami siodłowymi z naczepami, znanych i sprawdzonych dostawców.

Procedury związane z rozpoczęciem Wynajmu Średnioterminowego są bardzo proste i działają podobnie jak w przypadku wynajmu na okres poniżej jednego miesiąca. Dzięki temu Klient w każdej chwili może wymienić pojazd, rozwiązać umowę lub zmienić okres jej trwania. Sam dobór pojazdu i odpowiedniej usługi nie jest skomplikowany, doradcy handlowi obracający się na rynku wynajmu to najczęściej osoby z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w zakresie motoryzacji i finansach. Świetna kalkulacja i znajomość rynku automotive to jedne z ważniejszych cech dobrego koordynatora ds. wynajmu, który winien być przygotowany na każde pytanie Klienta.

W dbałości o płynność interesu Klientów oraz mając na uwadze stan techniczny każdego pojazdu, wielu dostawców decyduje się na ponadprogramowe, cykliczne kontrole techniczne. Coraz częściej w firmach oferujących wynajem mamy do czynienia z osobnymi działami serwisowymi, które zajmują się doglądaniem floty, drobnymi naprawami a także dostarczeniem pojazdu zastępczego na czas naprawy.

Analizując portfolio Klientów Fraikin nie możemy wyodrębnić kilku wiodących działalności firm najmujących. Nasza oferta skierowana jest głównie do branży: hotelowej, cateringowej oraz gastronomicznej, często jednak powracają do nas klienci z różnorodnych dziedzin transportu, na których wynajem złożyła się obecna sytuacja np. sezon, zbyt wiele dostaw, wymagający kontrakt. Umowa spisana na odpowiedni okres czasu jest wtedy świetną alternatywą dla zakupu pojazdu, który później może okazać się niepotrzebny. Wobec tego potwierdzamy postawioną tezę, dobrze skonstruowana umowa z odpowiednim zapleczem technicznym jest idealnym sposobem na uzupełnienie floty.