Nie kupuj – wynajmuj; coraz częściej słychać to zdanie wśród znajomych przedsiębiorców. Dużo firm preferuje taki model optymalizacji floty. Dla niektórych jest to uzupełnienie podstawowego taboru, a dla innych to standardowa usługa wykorzystywana w codziennej działalności. Przygotowaliśmy zestawienie najczęściej wynajmowanych pojazdów wraz z opisem ich zastosowania. Sprawdź, czy nie brakuje Ci aut.

Przeprowadzki, dostawy sprzętu

Tradycyjne kontenery oraz furgony wykorzystywane są do przewozu towarów i rzeczy, które nie wymagają specjalnych warunków termicznych. Najczęściej spełniają funkcję uzupełniającą dla podstawowej floty klientów, którzy zajmują się np. dostawami sprzętu elektronicznego bądź transportem krajowym. W takim przypadku wynajem trwa nawet do kilku miesięcy w zależności od

Wiele firm, które nie posiadają własnej floty regularnie wykorzystuje wynajem na kilka dni. Świetnym przykładem są agencje eventowe, które w codziennej działalności nie używają pojazdów dostawczych. Takie firmy jeżdżą wypożyczonymi pojazdami tylko w trakcie realizacji imprez dla swoich kontrahentów.

Catering, dystrybucja mięs i warzyw

Wśród przedsiębiorców dystrybuujących mięsa i warzywa, numerem 1 w wynajmie jest nasza chłodnia do 3,5t. Dwufunkcyjny agregat oraz rejestrator temperatury są niezbędne do przewozu artykułów spożywczych. Takie pojazdy najczęściej wynajmowane są latem w czasie trwania dużych imprez plenerowych oraz w sezonie świątecznym, kiedy zapotrzebowanie na dystrybucję wzrasta kilkukrotnie.

Transport krajowy i międzynarodowy

Przedsiębiorcy, którzy wykazują zapotrzebowanie wynajmu ciągnika siodłowego wraz z naczepą najczęściej posiadają już własną flotę. Muszą spełniać warunki, mieć uprawnienia oraz kierowców, którzy posiadają specjalną kategorię prawa jazdy. Takie zestawy wykorzystywane są w transporcie krajowym i międzynarodowym.

Dlaczego wynajem krótkoterminowy jest tak opłacalny?

Żeby wynająć pojazd poniżej roku przedsiębiorca nie musi spełniać ściśle określonych warunków finansowych, tak jak jest to w przypadku leasingu czy zakupu pojazdu. Wynajem krótkoterminowy cieszy się popularnością zarówno wśród jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i dużych spółek akcyjnych. W obliczu zmian podatkowych, które niesie za sobą nowy standard sprawozdawczości finansowej (MSSF 16), opłata za wynajem krótkoterminowy cały czas pozostanie poza bilansem wynajmującego.

Nowe technologie i Internet dają wynajmującym coraz więcej możliwości, obecnie pojazdy można wynajmować poprzez:

  • rezerwacje internetowe -> rezerwuj;
  • zamówienie połączenia (patrz: żółty przycisk po lewej stronie);
  • bezpośrednią wizytę w oddziale -> mapa oddziałów.

Zapraszamy do współpracy!