Wynajem pojazdów w modelu krótko i średnio terminowym to zyskująca popularność alternatywa dla zakupu i leasingu. Jak wskazują cyklicznie publikowane badania Polskiego Związku Wynajmu Pojazdów wciąż rośnie odsetek przedsiębiorstw korzystających z usług firm wynajmujących. Ponad 13 letnia obserwacja polskiego rynku dystrybucji przez Fraikin Polska pozwala na najwyższą jakość doradztwa w zakresie optymalizacji flot samochodowych.

Wynajem w modelu krótko i średnioterminowym to odpowiedź na tymczasowe zapotrzebowanie na pojazdy. Taką formę często polecamy naszym klientom jako uzupełnienie podstawowej floty w trakcie sezonu. Pojazdy można wynająć od 1 dnia do 12 miesięcy. W naszej ofercie dostępne są pojazdy od 3,5 t aż po samochody ciężarowe. Warunkiem wynajęcia pojazdu jest wpłacenie kaucji zwrotnej o wysokości określanej na podstawie gabarytu pojazdu oraz posiadanie działalności gospodarczej. Koszt wynajmu ustalany jest na podstawie zaplanowanych kilometrów oraz okresu czasu na który dane przedsiębiorstwo chce wynająć pojazd.

Gotowy do pracy pojazd można odebrać, po wcześniejszym kontakcie z koordynatorem ds. wynajmu, w jednym z naszych 10 oddziałów które znajdują się na terenie całego kraju. Jeżeli pojazd jest aktualne dostępny w danym mieście można wynająć go praktycznie „od ręki”. Warto jednak rezerwować z wyprzedzeniem. Pojazdy Fraikin Polska mogą być użytkowane na terenie całej Unii Europejskiej z wyłączeniem Wielkiej Brytanii. Podczas trwania usługi użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych opłat oprócz tankowania pojazdu. W przypadku awarii lub uszkodzenia pojazdu oferujemy całodobową infolinię Assistance, której konsultanci poprowadzą kierowcę, bądź osobę odpowiedzialną, do rozwiązania usterki. Wszelkie ubezpieczenia oraz systemy telematyczne zapewniają maksymalne bezpieczeństwo zarówno w przypadku szkody komunikacyjnej, jak i kradzieży.

Stan techniczny naszych pojazdów sprawdzany jest systematycznie przez inspektorów mobilnych, którzy działają każdego dnia na terenie całej Polski.  Ich praca polega na zapewnieniu ciągłości biznesu klienta. Okresowe inspekcje to w szczególności prewencja techniczna. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach to mechanicy z wieloletnim stażem, a ich pojazdy wyposażone są w narzędzia serwisowe. Uzupełniają płyny eksploatacyjne oraz są w stanie wykonywać drobne naprawy pojazdów, dbają także o jakość ogumienia. Cała ta operacja przeprowadzana jest w miejscu ustalonym przez klienta. Taka usługa to unikalne rozwiązanie naszej firmy.

Na portfolio pojazdów Fraikin składają się m.in. małe furgony, furgony z agregatami, podwozia 3,5t z zabudowami kontenerowymi oraz firankami, a także chłodnie z agregatami. Zabudowy izotermiczne wykonywane są przez firmy z którymi współpracujemy od wielu lat w Polsce, a także w pozostałych Europejskich krajach. Większość oferowanych przez nas izoterm posiada zasilanie zewnętrzne, które pozwala na pracę agregatu w trakcie postoju. W mniejszych pojazdach są to gniazdka o mocy 230V, natomiast w większych zasilanie standardowo pochodzi od silnika spalinowego.

Rezerwacji pojazdów chłodni oraz każdego innego typu można dokonać na stronie internetowej fraikin.pl, telefonicznie oraz podczas wizyty w oddziale. Koordynatorzy ds. wynajmu udzielą wszelkich informacji oraz instrukcji odnośnie użytkowania pojazdów.