W ubiegłym tygodniu pracownicy z naszego serwisu pojazdów dostawczych i ciężarowych w Błoniu sprawdzili swoje umiejętności w międzynarodowych rozgrywkach mechaników Fraikin pod nazwą Top Tech Challenge 2019. Zawody Top Tech Challenge mają wieloletnią tradycję, jednak drużyna z polski zaprezentowała się tam po raz pierwszy. Dzisiaj wiemy, że na pewno nie ostatni.

Zawodnicy mieli okazję sprawdzenia się w czterech różnych dziedzinach: hydraulika, mechanika, agregaty chłodnicze oraz naprawy blacharsko – lakiernicze. W każdej kategorii udział wzięło ok. 10 zawodników z niemal wszystkich międzynarodowych oddziałów Fraikin. Zwycięzca otrzymał voucher na wakacje o wartości 1000€.

Każdy członek jury otrzymał kartę oceny zawodników. Punkty zostawały przyznawane za poprawność użycia i doboru narzędzi, zachowanie norm BHP, ubiór do pracy, dokładność a także czas wykonania zadania. W tym obszarze Fraikin Polska również miał swój debiut, jednym z członków składu jury był Tomasz Osipiak, dyrektor operacyjny polskiego oddziału.

Nasi mechanicy podjęli wyzwania: naprawy sterownika windy oraz ustalenia przyczyny i naprawy usterki pojazdu. Łukasz Żaczkowski, który naprawiał windę znalazł się o włos od wygranej, niewielka liczba punktów zadecydowała o powodzeniu jego rywala. Natomiast Kamil Piłowski, który ustalał przyczynę niesprawnego pojazdu wykonał zadanie jako jeden z pierwszych.

„Panowie poradzili sobie świetnie i zostawili po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Świadczy o tym fakt, że o wygranej zdecydowała niewielka ilość punktów. Ten wyjazd jest pierwszym etapem drogi po wygraną, którą przewidujemy w kolejnych latach. Kamil i Łukasz wiedzą już na co zwrócić uwagę i z pewnością wykorzystają zdobytą wiedzę podczas następnych rozgrywek Top Tech Challenge. Oprócz samych zawodów każdy z uczestników miał okazję do wymiany doświadczeń na arenie międzynarodowej. Myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z uzyskanych rezultatów.” – podsumował Tomasz Osipiak, dyrektor operacyjny Fraikin Polska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.