Grupa Fraikin, będąca w czołówce branży wynajmu długoterminowego pojazdów użytkowych, informuje o rozpoczęciu negocjacji z udziałowcami Grupy VIA Location, spółek Davidson Kempner i Triton Partners ukierunkowanych na przejęcie firmy.

Nowa grupa, złożona z Fraikin i VIA Location, zatrudniałaby około 3 500 pracowników i generowałaby obroty rzędu prawie miliarda euro.

Grupa VIA Location zapewnia rozwiązania w zakresie zarządzania flotą pojazdów ciężarowych już od 100 lat. Firma, specjalizuje się w wynajmie długoterminowym z usługą kierowcy lub bez, wynajmie krótkoterminowym, a także zarzadzaniem flotami pojazdów. VIA Location daje swoim klientom bezpieczeństwo, dzięki rozbudowanej sieci obejmującej 46 oddziałów handlowych oraz 40 warsztatów mechanicznych na terenie Francji i Belgii.
Fraikin zamierza podjąć współpracę z VIA Location, w celu osiągnięcia poniższych, strategicznych celów:

  • Utrzymanie pozycji europejskiego lidera na rynku wynajmu pojazdów dostawczych i ciężarowych,
  • Oferowanie bardziej kompleksowych i innowacyjnych usług dzięki swoim dwóm silnym markom,
  • Wzmocnienie trwałego wzrostu gospodarczego dwóch Grup

Oferta zostanie przedstawiona do konsultacji zespołom reprezentującym pracowników obu firm. Finalizacja transakcji, która ma zostać przeprowadzona bezgotówkowo, musi być zatwierdzona przez organy regulacyjne we Francji, a jej zakończenie planuje się w terminie do czerwca 2020 r.

Philippe Mellier, CEO Fraikin Group, powiedział:

„Niezwykle cieszy mnie możliwość współpracy z VIA Location. Obydwie nasze firmy są od dawna obecne na rynku i mogą pochwalić się rozpoznawalnymi markami i rozbudowaną siecią handlowo-serwisową. Takie połączenie wpłynęłoby korzystnie na trwały rozwój obu Grup, a w efekcie umożliwiłoby proponowanie klientom szerszego zakresu innowacyjnych usług. Co więcej, ta transakcja pozwoliłaby umocnić naszą pozycję lidera branży.”