FraikinLab

Innowacja od 70 lat stanowi jedną z najmocniejszych stron firmy Fraikin. Ogromny rozwój techniki, co za tym idzie, konieczność błyskawicznej odpowiedzi przedsiębiorstw na zmieniające się potrzeby rynku, były motorem do otworzenia FraikinLab. Jest to niezwykle ważna jednostka badawcza, która poprzez analizy i porównania zapewnia nam najlepszej jakości wachlarz produktowy, który wyróżnia Fraikin na tle konkurencji.

W ramach kompleksowej i obszernej oferty rynkowej Fraikin nieustannie analizuje najnowsze technologie i pojazdy aktualnie dostępne na rynku. Porównujemy wyniki wstępnych badań i oceniamy efektywność rozwiązań wypracowanych w naszych warsztatach oraz we współpracy z naszymi Klientami. Ze względu na wielkość i różnorodność taboru firmy Fraikin oraz dostępność różnych marek pojazdów możemy przeprowadzić wiarygodne i poparte zdobytym doświadczeniem badania. Jeżeli jest to niezbędne, jesteśmy w stanie dokonać kompleksowych porównań także w rzeczywistych warunkach użytkowania. Informacje przekazywane przez FraikinLab, wykorzystywane są w codziennej pracy zespołów Fraikin w całej Europie.

Na podstawie badań i analiz nasi pracownicy działu handlowego mogą zaoferować swoim Klientom optymalne rozwiązania, które są indywidualnie dostosowane do potrzeb i rzeczywistych warunków użytkowania pojazdów. W wielu przypadkach tak szczegółowe obserwacje stają się podstawą do realizacji koncepcji pojazdów, która dopasowana jest do Klienta pod względem wymagań bezpieczeństwa, eksploatacji i ergonomii.

FraikinLab to połączenie know-how 180 warsztatów i partnerów, które zlokalizowane są na terenie całej Europy. Dzięki temu specjalistyczna wiedza, dostosowana do potrzeb każdego rynku, pozostaje do dyspozycji wszystkich pracowników Fraikin Group.

DORADZTWO

Wspólnie z Państwem dokładnie analizujemy zapotrzebowanie na pojazdy. Pomagamy w ustaleniu ich specyfikacji, tak aby przygotować pojazdy skrojone na potrzeby Państwa działalności.

FINANSOWANIE

Stawiamy na technologie, dzięki temu oszczędzamy. We Fraikin Państwa flota funkcjonuje w oparciu o najlepsze innowacyjne systemy obsługi. W efekcie oszczędzają Państwo nie tylko czas, który w transporcie jest bardzo ważny, ale też pieniądze.

UBEZPIECZENIA I PODATKI OD POJAZDÓW

Oferujemy Państwu wszystkie powszechnie stosowane warianty ubezpieczenia – od pełnego OC do kompleksowego AC, włącznie z pęknięciem szyby. Dopełniamy również niezbędnych formalności podatkowych.

NAJEM SEZONOWY

Jeżeli Państwa działalność kształtuje się sezonowo, mogą Państwo skorzystać ze specjalnego typu umów. Umowy sezonowe zapewniają przerwy w płatnościach czynszu, zarówno w okresie zimowym, jak i podczas sezonu ogórkowego.

OPŁATA ZA RZECZYWISTE KILOMETRY

W przypadku tego rodzaju umowy płacą Państwo wyraźnie obniżony ryczałt miesięczny, w którego miejsce wchodzi korzystna kwota za kilometry. Taki system pozwala Państwu na rozliczanie się za rzeczywistą ilość przejechanych kilometrów.

KONSERWACJA

Zespół obsługi posprzedażnej troszczy się o regularne naprawy i koordynuje odstępy czasu pomiędzy przeglądami. Zarządzanie naprawami odbywa się na postawie aktualnie obowiązujących przepisów oraz dostosowane jest do typu pojazdu i skali jego zużycia.

NAPRAWA

Koordynujemy wszystkie wymagane naprawy. Oprócz utrzymania pojazdów organizujemy naprawy wszystkich elementów wbudowanych tj. instalacji, agregatów chłodniczych, wind oraz hydrauliki.

OPONY

Dbamy o Państwa opony. Zgodnie z umową dbamy o wymiany opon w zależności od ustalonego wcześniej zużycia oraz pomagamy w przypadku awarii.

OPONY PLUS

Oferujemy pełne przejęcie ryzyka kosztów związanych z uszkodzeniami opon w wyniku najechania na przeszkodę i uszkodzeń mechanicznych.

POMOC DROGOWA 24/7

Nasz zespół alarmowy organizuje holowanie pojazdu i odpowiada ze jego naprawę. Dzięki temu bez obaw mogą Państwo pozostać w pełni mobilni – w razie potrzeby dojedziemy w każde miejsce o każdej porze.

EUROPEJSKA SIEĆ

Grupa Fraikin działa na dużą skalę w całej Europie. Z prawie dwustoma własnymi oddziałami i tysiącami certyfikowanych partnerów serwisowych oferujemy sieć jedyną w swoim rodzaju.

ZARZĄDZANIE FLOTĄ

Całkowicie odciążamy Państwa od nakładów administracyjnych i stale nadzorujemy przebiegi pojazdów. Co więcej, na życzenie udostępniamy Państwu raporty dostosowane do indywidualnych wymagań.

LIKWIDACJA SZKÓD

Nasze zespoły zajmują się likwidacją szkód od samego zajścia, aż do ich uregulowania. Pomagamy niezależnie od tego, czy zdarzenie szkodowe nastąpiło z winy własnej, czy osoby trzeciej.

POJAZDY ZASTĘPCZE PO WYPADKU LUB W TRAKCIE NAPRAWY

W przypadku planowanej naprawy, usterki lub wypadku oferujemy Państwu pojazdy zastępcze.

TELEMATYKA

Wszystkie pojazdy są wyposażone w najnowocześniejszą telematykę, co daje Państwu wiele możliwości wykorzystywania danych.

SERWIS OPŁAT DROGOWYCH

Na życzenie regulujemy dla Państwa wszystkie opłaty związane z użytkowaniem dróg, poczynając od wbudowania urządzeń pokładowych (OBU), na szczegółowych rozliczeniach opłat drogowych kończąc.

KM-POOLING

Niektóre umowy na pojazdy z taką samą specyfikacją umożliwiają Państwu sumaryczne traktowanie przebiegów kilometrowych. Jest to praktykowane przy rozliczaniu kilometrów wykorzystanych w większym bądź mniejszym stopniu, niż uzgodniono.

EARLY-OUT

Państwa zlecenia i scenariusze kontraktów mogą się zmienić. Oferujemy Państwu kilka możliwości elastycznego reagowania, od wymiany pojazdu, aż do wcześniejszego zwrotu.

PRZEJRZYSTE ZASADY ZWROTU

Uważamy się za uczciwego partnera we wszystkich kwestiach dotyczących pojazdów użytkowych. Właśnie dlatego z myślą o poczuciu Państwa bezpieczeństwa zwrot pojazdów organizujemy zawsze w sposób konsekwentnie otwarty i przejrzysty.

PAŃSTWA KORZYŚCI WE FRAIKIN

Oryginalne i sprawdzone rozwiązania dotyczące floty

Sieć z prawie dwustoma własnymi oddziałami i tysiącami partnerów serwisowych w całej Europie

Kompetentny, doświadczony administrator Państwa floty

Liczne usługi dodatkowe: rozliczenie rzeczywistej liczby kilometrów, telematyka dopasowana do pojazdu, serwis opłat drogowych i wiele wiele więcej.

ZAMÓW OFERTĘ

Aktualności

22.02.2019

Witamy w erze MSSF 16

Nowy Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 16 (MSSF16) obowiązujący od 1 stycznia 2019 roku dotyczy zmian w leasingu i obowiązuje każdą międzynarodową spółkę, która korzysta z aktywów w oparciu o…

14.02.2019

Wynajem pojazdów na kilka dni

Nie kupuj – wynajmuj; coraz częściej słychać to zdanie wśród znajomych przedsiębiorców. Dużo firm preferuje taki model optymalizacji floty. Dla niektórych jest to uzupełnienie podstawowego taboru, a dla innych to…

01.02.2019

Dlaczego wynajmujemy pojazdy?

Wynajem pojazdów, odpowiednik leasingu operacyjnego, cieszy się ogromną popularnością  wśród przedsiębiorców. Ta usługa skierowana jest do firm, które wykorzystują pojazdy w swojej codziennej działalności. Wynajem dzieli się na klika etapów,…

28.01.2019

Wynajem – to się opłaca!

Wynajem długoterminowy jest usługą, która na określonych umową warunkach i wynagrodzeniu, przekazuje najemcy do użytkowania pojazd, a wszystkie wydatki związane z utrzymaniem przenosi na Fraikin Polska Sp. z o.o. Flota…

15.01.2019

Nowy Dyrektor Generalny Fraikin Polska –…

Sylwetka Dyrektora Generalnego Absolwent SGH o kierunku zarządzanie, MBA na Canadian Executive MBA, Program AMP IESE – University of Navarra Barcelona. Michał Iwanek zaczynał jako handlowiec w branży opakowań, gdzie…

07.01.2019

Wynajem długoterminowy pojazdów ciężarowych

  Współczesne modele finansowania oferują wiele możliwości dla przedsiębiorców. Nabywanie pojazdów za gotówkę, bądź kredytowanie zakupu nie są już korzystnymi rozwiązaniami.  Inwestycja w wynajem pojazdów i wykorzystywanie przy tym usługi…

19.12.2018

Postanowiliśmy pomóc – Mikołaje Fraikin

Każdy z nas może być Mikołajem, nie potrzeba do tego brody ani magicznych sań, wystarczy zapał i zgrany zespół. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas tegorocznej akcji pod hasłem…

11.12.2018

EURO NET i Fraikin przewożą razem

Wspieramy e-commerce – to jedno z głównych założeń rozwoju naszego biznesu. Oprócz powiększana swojej floty i rozkręcania własnego biznesu, staramy się aby nasi klienci rozwijali się razem z nami. Skutkuje…

06.12.2018

Mikołaje Fraikin

Święta, to magiczny czas, który potrafi poruszyć nawet najbardziej twardą sztukę! Wobec tego my, pracownicy Fraikin postanowiliśmy zjednoczyć się w silną drużynę i wspólnie obdarować dzieci z domów dziecka. Święta…

30.11.2018

Mid-term rent – uzupełnienie podstawowej floty…

Wynajem pojazdów w każdym terminie, to alternatywa dla standardowego leasingu operacyjnego. Wyraźną przewagą Wynajmu Średnioterminowego (eng. Mid-term rent), jest fakt że pojazdy na podstawie takiego kontraktu można użytkować już od…

28.11.2018

Fraikin Polska na targach flotowych Fleet…

Po raz drugi rok z rzędu mieliśmy przyjemność zaprezentować naszą ofertę podczas największego w Polsce wydarzenia flotowego jakim niepodważalnie jest Fleet Market. Tym razem targi odbyły się na historycznym terenie…

15.11.2018

Elektromobilność = ogromne zmiany w motoryzacji

Świadomość w zakresie ochrony środowiska wzrasta w zawrotnym tempie, jest to bardzo ważna informacja dla świata motoryzacji, który jest jednym z przemysłów najbardziej wpływających na otaczający nas świat. Coraz częściej…