Notre histoire

Grupa w centrum rozwoju transportu

Od naszego stworzenia w 1944 roku przez przedsiębiorcę Gérarda Fraikina do dzisiaj, odkryj drogę Grupy, która umiała pozostać na czele rozwoju transportu i mobilności!​

Poznaj historię naszego rozwoju

 

Firma Fraikin została założona przez Geralda Fraikin we Francji w 1944 roku. W pierwszych latach istnienia firma zajmowała się wyłącznie wynajmem furgonetek. Założyciel idealnie wpasował się w aktualne potrzeby Klientów, które były podyktowane odbudową powojennej Europy. Ciągle rosnący pobyt na wynajem samochodów skutkował szybkim rozwojem firmy i jej rozbudową o pierwsze zewnętrzne i wewnętrzne punkty serwisowe. Sukcesy odnoszone na rodzimym rynku zaowocowały stopniową ekspansją na inne kraje Europy. Pierwszy zagraniczny oddział Fraikin otwarto w 1979 roku Coventry w Wielkiej Brytanii. Trzynaście lat później w 1992 roku firma rozpoczęła działalność w Belgii i Luksemburgu.

 

W historii firmy bardzo ważne są dwie daty. Są to odpowiednio rok 1996 oraz 2005. W 1996 roku francuska firma przejęła pierwszą markę zewnętrzną — inną francuską grupę firm transportowych – Grupę Locamoin. W 2005 roku zaś doszło do zakupu brytyjskiej firmy Transfleet. Wpłynęło to na znaczne poszerzenie floty pojazdów. Dzięki temu flota Fraikin urosła o ponad 14 tysięcy pojazdów.

 

Z punktu widzenia Fraikin Polska najważniejszy jest 2006 rok, ponieważ właśnie wtedy otwarto oddziały w Polsce i w Szwajcarii. Warte odnotowania są także działania firmy w 2015 roku. Szacuje się, że to właśnie wtedy nastąpiła największa ekspansja firmy. Przedsiębiorstwo Fraikin po dobrym przyjęciu w Polsce i Szwajcarii rozpoczął działalność jednocześnie na czterech nowych rynkach. To właśnie od 2015 roku samochody wchodzące w skład floty francuskiej firmy można wynająć w Rosji, w Niemczech, we Włoszech i w Hiszpanii. Siedziba główna firmy mieści się w Colombes we Francji.

 

Fraikin w Polsce rozpoczął swoją działalność w 2006 roku. Po kilku latach od rozpoczęcia działalności firmy Polska filia miała 15 oddziałów położonych w największych miastach w Polsce. Obecnie firma Fraikin Polska ma swoje oddziały w Warszawie, Błoniu, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Sosnowcu i w Lublinie. W 2018 roku firma otworzyła swój pierwszy własny serwis mechaniczny w Błoniu pod Warszawą. Do dyspozycji Klientów jest tam również dział likwidacji szkód.