Rozwój i optymalizacja mobilności

Od ponad 75 lat Fraikin Group umożliwia firmom i społecznościom każdej wielkości i we wszystkich sektorach korzystanie z innowacyjnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań w zakresie zarządzania flotą i mobilnością.

To dzięki zaufaniu naszych Klientów jesteśmy dziś europejskim liderem w dziedzinie wynajmu pojazdów dostawczych i ciężarowych.

Fraikin, lider w dziedzinie wynajmu i zarządzania flotami pojazdów 

Wierna swojemu motto „You drive, we care” firma Fraikin towarzyszy swoim Klientom we wszystkich kwestiach związanych z transportem i mobilnością, od wynajmu po obsługę serwisową pojazdów, a nawet do audytów floty i wspierania transformacji energetycznej.

Poprzez swoje spersonalizowane oferty firma Fraikin oferuje obsługę na najwyższym poziomie, która daje Klientom możliwość skoncentrowania się na ich działalności podstawowej.

Najlepszym przykładem jest „full service”, innowacyjna oferta firmy Fraikin,która obejmuje zestaw usług w 100% zintegrowanych z naszą ofertą wynajmu długoterminowego, służących do kompleksowego zarządzania wydajnością pojazdów, obsługą serwisową i zarządzaniem administracyjnym.

Towarzysząc naszym Klientom codziennie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, pomagamy im przewidywać i przygotować ich mobilność na przyszłość, udostępniając naszą wiedzę w służbie zmniejszania emisji dwutlenku węgla przez ich transport. W tym celu polegamy na Fraikin Lab, wewnętrznej jednostce ds. innowacji, która testuje pojazdy i modele oferowane przez różnych producentów w rzeczywistych warunkach drogowych. Celem jest oferowanie naszym Klientom najbardziej innowacyjnych pojazdów, gdy tylko zostaną wprowadzone na rynek!

3000 pracowników firmy Fraikin, stojących na czele transformacji mobilności w Europie, obsługuje 11 200 Klientów różnej wielkości i ze wszystkich sektorów.Ich niezachwiane zaangażowanie, niezrównane doświadczenie w dziedzinie wyzwań związanych z mobilnością, przejrzystość i wzorowość są siłą naszej sieci.

Cztery liczby, aby poznać Grupę

 • + 60 000
  pojazdów, czyli największa w Europie flota pojazdów dostawczych i ciężarowych
 • 174
  oddziały aby działać jak najbliżej Twojej firmy i potrzeb
 • 7
  sektorów działalności aby odpowiedzieć na specyfikę działalności wszystkich naszych Klientów
 • 965M€
  przychodów w 2021 r. w tym 63% z tytułu wynajmu długoterminowego
Yves Petin profil

Jesteśmy u progu głębokiej transformacji w dziedzinie zarządzania flotą. Transformacji napędzanej bezprecedensowymi wyzwaniami ekonomicznymi i ekologicznymi. W nadchodzącym nowym świecie mobilności nasza marka jest wyraźnie o krok do przodu. Grupa Fraikin jest teraz bardzo dobrze przygotowana i wyposażona, aby pomagać swoim Kientom w radzeniu sobie w tym złożonym środowisku.

Yves Pétin
Prezes i dyrektor generalny grupy Fraikin

Grupa przekraczająca granice

Fraikin to Grupa o zasięgu europejskim, z oddziałami w 8 krajach

Grupa przekraczająca granice

Grupa odpowiedzialna i zaangażowana

Firma Fraikin wdrożyła politykę CSR uporządkowana według 5 priorytetów

Poprawa

śladu węglowego naszej działalności

Wspieranie

transformacji energetycznej naszych klientów

Zwiększanie

bezpieczeństwa w naszych warsztatach

Szkolenie i rozwijanie

umiejętności naszych specjalistów

Działania

na rzecz integracji i różnorodności

Fraikin Polska

Fraikin Polska dostarcza sprzęt i usługi firmom i instytucjom, korzystającym z pojazdów użytkowych w codziennej działalności. Usługi te są częścią nowoczesnych rozwiązań zarządzania, które nasza firma oferuje wszystkim użytkownikom pojazdów: od właścicieli jednej ciężarówki do przedsiębiorstw dysponujących całymi flotami.

Spółki Grupy Fraikin łączy wspólna, głęboko zakorzeniona kultura pracy, wynikająca z ponad 75-letniego doświadczenia w zaspokajaniu potrzeb ogromnej rzeszy Klientów – firm i instytucji różnej wielkości, działających na różnych polach i znajdujących się na różnych etapach rozwoju.

Fraikin dostarcza niemal wszystkie rodzaje nadwozi takie jak furgony zintegrowane i do zabudowy, pojazdy kurtynowe, chłodnie, ciężarówki z opuszczanymi bokami i platformą załadunkową, samo rozładowcze oraz wiele innych pojazdów specjalistycznych.

Zespół menadżerów, techników, specjalistów obsługi Klienta, jest zawsze do dyspozycji Klienta. Zespołom terenowym pomagają i doradzają specjaliści z centrali, odpowiedzialni za efektywność i poziom usług, satysfakcję Klienta oraz opracowywanie nowych ofert usług w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby Klientów.

Fraikin w Polsce

 • 4 000
  pojazdów w wynajmie
 • 8
  oddziałów w największych miastach Polski
 • Własny
  warsztat mechaniczny w Błoniu
 • 140
  pracowników

Zapoznaj się z działalnością Fraikin Polska

Youtube

Kadra zarządzająca Fraikin Polska

Michał Iwanek
Michał Iwanek
CEO

Na czele polskiej organizacji – od stycznia 2019, stoi Michał Iwanek. Michał Iwanek zaczynał jako handlowiec w branży opakowań, gdzie awansował na dyrektora handlowego. Kolejne lata to już rozwój w strukturach firm związanych ściśle z motoryzacją oraz usługami wynajmu długoterminowego pojazdów.

Krzysztof Brzeziński
Krzysztof Brzeziński
Chief Financial Officer

Funkcję Dyrektora Finansowego sprawuje od 5 lat. Wszechstronne doświadczenie zdobywał na wyższych stanowiskach finansowych i IT, w międzynarodowych firmach, a także w audycie BIG4.
Koncentruje się na strategicznej i operacyjnej transformacji biznesu.

Dominik Wołoszyn
Dominik Wołoszyn
Sales Director

Dominik Wołoszyn z rynkiem wynajmu związany jest od ponad 12 lat. Doświadczenie zdobywał budując pion wynajmu krótkoterminowego w firmie Fraikin Polska. Przechodząc kolejno przez wszystkie etapy rozwoju w firmie posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę na temat każdego stanowiska, która pozwoli na optymalizację działań i usprawnienie procesów.

Tomasz Osipiak
Tomasz Osipiak
Operations Director

Zarządza działem operacyjnym od ponad 4 lat. Przed objęciem funkcji Dyrektora Operacyjnego, Tomasz piastował stanowiska ściśle związane z zarządzeniem flotami pojazdów m.in. w Athlon, 99rent czy Unilever.
Posiada doświadczenie w optymalizacji procesów, logistyki, remarketingu oraz w negocjacjach z dostawcami.

K.Firlong - HR Manager
Katarzyna Firlong
HR Manager

Katarzyna Firlong to doświadczony HR Manager z bogatym doświadczeniem, które sięga ponad 10 lat w zarządzaniu zasobami ludzkimi. W jej obecnej roli jako kierownik działu HR, Katarzyna skupia się na doradztwie dla zarządu, przeprowadzaniu rekrutacji, opracowywaniu strategii employer branding oraz efektywnym zarządzaniu procesami HR. Jej podejście "can do" i zaangażowanie w rozwój zespołu sprawiają, że jest wartościowym liderem w dziale HR.

Maciej Zacharjasz
Maciej Zacharjasz
IT Director

Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, zarządza działem IT od stycznia 2020 roku. Ma wieloletnie doświadczenie w sektorze usług finansowych i branży motoryzacyjnej. Rozumie potrzeby biznesu w kontekście technologii informatycznych.